Veganmania vo Viedni (fotoreport)

V susednej Viedni sa od stredy do soboty konal vegánsky festival Veganmania a my sme pri tom nemohli chýbať! Vybrali sme sa sem v sobotu a i keď sme sa báli, že posledný deň bude podujatie už len doznievať, opak bol pravdou. Festival bol umiestnený do centra Viedne pri Museumsquartier, čo je výborné riešenie, ako osloviť čo najviac ľudí. Keďže je Viedeň plná turistov, hemžilo sa to tam rôznymi národnosťami a dosť často bolo počuť i slovenčinu. Počasie vyšlo aj napriek predpovedaným búrkam na jednotku (i keď miestami bolo až príliš teplo) a aj vďaka tomu bolo na akcii naozaj množstvo hodujúcich ľudí. Bol to krásny pohľad.

Stánky ponúkali tradičné rakúske jedlá vo vegánskom šate, ďalej množstvo ázijských špecialít, burgrov, raw koláčikov či vegan zmrzliny. V hojnom zastúpení tu boli aj propagácie rôznych nových alternatívnych výrobkov ako napr. vegánske vajce (foto nižšie). Ak ste mali zrovna “shopping mood”, mali ste niekoľko možností kúpiť si veganfriendly módu i kozmetiku. Nechýbali ani stánky s petíciami či fotografiami z jatiek, transportov a pod. Pre mnoho ľudí to bola určite terapia šokom, ale zastávam názor, že je potrebné o týchto problémoch nielen hovoriť, ale ich aj ukazovať. Mnoho ľudí má totiž pocit, že vegánstvo je len akási diéta a nevidia v ňom hlbší zmysel.

Malé mínus dávam tomu, že bolo takmer všetko v nemčine (informácie i menu), takže človek, ktorý rozumie nemčine sporadicky (ja) alebo vôbec, mal trošku problém. Čuch a zrak sú ale najlepšími indikátormi toho, čo by mohlo chutiť. Aj keď sa pre našinca mohli zdať niektoré sumy privysoké (napr. zeleninový burger za 10,60 €), na oplátku však bolo k dispozícii množstvo ochutnávok, takže sa dalo zasýtiť aj úplne zadarmo:P

fb Strava zelených aj na Facebooku – nezmeškaj žiaden recept!:)

 

Na budúci rok sa chystám určite znova, dúfam, že bude tento vydarený festival rásť a zväčšovať sa čoraz viac:) Pozrite si fotoreport, ako to tam v sobotu vyzeralo:

1

2

3
Koľko vody je potrebnej na výrobu poldeci mlieka…
4
Museumsqartier praskalo vo švíkoch
5
Korková móda
6
Podoj si automat:P
7.1
Ryžovo-kokosové je hotové kajšmentke!

78

9
Lasagne

1011

12
Vegan kapela, meno bohužiaľ neviem

131415

16
Novinka – vegánske vajce – mohli ste si vybrať celé, bielok alebo žĺtok. V jednej dóze bol prášok na cca 24 vajec. Prášok sa zarobí s vodou a vzíde konzistencia i chuť úplne ako vajce! Nerozumela som ale, z čoho je to vyrobené, ani mi to nevedeli povedať po anglicky:) Cena jednej dózy 9.90 €
17
Praženica už nie je pre vegánov tabu:P
19
Happy me:)
20
VegDog:)

21

fb Strava zelených aj na Facebooku – nezmeškaj žiaden recept!:)

2223

24
Veg zmrzky – čučoriedková a moja neviem aká, nerozumela som popisu, vyberala som podľa farby:P

25

26
Vegan vínko

27

28
Kebab do ruky

29kecup veganIMG_0054[2]vegan shirtsvegan team

veganmania
🙂

Bol niekto z vás na tohtoročnej Veganmanii? Ak áno, páčilo sa a chutilo vám? Napíšte mi do komentárov!:)

fb Strava zelených aj na Facebooku – nezmeškaj žiaden recept!:)

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s