“Syrové” cestoviny bez syra

Často platí, že tie najjednoduchšie veci sú najlepšie, a tentokrát tomu dávam za pravdu všetkými desiatimi. Tieto cestoviny, teda čo tam po cestovinách – hlavne omáčka na nich, je skrátka výborná a čo je na nej najlepšie: chutí úplne ako syrová, ktorá mi celkom dosť chýbala. Použila som zvyšok kešu krému, ktorý mi ostal z predchádzajúceho receptu, trošku ho upravila a výsledok bol delikátny. Dovolím si dokonca tvrdiť, že nezainteresovaný človek by ani nepobadal, že miesto mlieka konzumuje orechy (ak samozrejme nie je orechový alergik). Recept je jednoduchý, takže čítanie vám nezabere veľa času, o to skôr sa môžete pustiť do “varenia”.

Do úvodzoviek som dala varenie preto, pretože táto omáčka je raw, čo je tiež jedna z jej výhod. Stačí jej len ohriatie na sporáku (ak chcete). Aby bol recept úplne raw a navyše bezlepkový, miesto klasických (samozrejme, bezváječných) cestovín si vyrobte cuketové či mrkvové. Ja som tentokrát išla do klasických cestovín. Na oživenie som k omáčke ešte pridala brokolicu (tá bola už uvarená, takže nič pre rawerov) a olivy. Samozrejme, čo si k nej pridáte vy, je na vás. Ideme na to.

 

Čo budete potrebovať:

  • kešu krém (ja som mala zostatkový z tohto receptu)
  • cesnak
  • soľ
  • voda
  • cestoviny
  • brokolica
  • olivy

cestoviny kesu krem1

 

Ako na to:

Bola som prekvapená, ako len malé zvýraznenie chutí prispelo k tomu, že kešu krém, ktorý v predchádzajúcom recepte so špargľou nechutil úúplne syrovo, teraz chutil takmer identicky ako syrová omáčka. Jediné, čo som s ním tentoraz urobila, bolo zriedenie s vodou, aby nebola omáčka taká hustá (a aby jej bolo viac:P), pridala ešte tri strúčiky cesnaku, viac osolila, pridala viac čierneho korenia a bazalky a ešte trochu lahôdkového droždia. Presné pomery neviem, preto priebežne ochutnávajte a uvidíte/ucítite (áno, viem, viem, naozaj vyskillovaní kuchári počas varenia neochutnávajú, ale ja sa k nim neradím, takže si to povoľujem). Omáčku potom ohrejte a prelejte ňou urobené cestoviny. Čím viac omáčky, tým výraznejšia syrová chuť, takmer by som povedala, že až nivová.

Vo vedľajšom hrnci si môžete udusiť brokolicu, poprípade špenát a zmiešajte s cestovinami. Výborné.

To je všetko. Rýchle a ľahké, obávam sa, že vznikla závislosť.:)

 

rsz_cestoviny_kesu_krem

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s